• Szkolna Sowa

   • Życzenia z okazji Dnia Ojca

    Życzenia z okazji Dnia Ojca

    19.06.2024 00:08
    Życzenia 

    Mój tatusiu ukochany!
    Czas zaleczył wszystkie rany.
    Na Dzień Ojca ślę życzenia,
    chcę byś wiedział, że się zmieniam.
    Niech ci się spełnią pragnienia,
    niech słonko zawsze ci świeci.
    Przyjmij te skromne życzenia
    od kochających cię dzieci.

   • Dzień Dziecka

    Dzień Dziecka

    28.05.2024 23:48
    Dzień Dziecka najszczęśliwsze święto na świecie.

    To, że Dzień Dziecka obchodzimy w Polsce niezmiennie 1 czerwca od 1952 roku to zasługa organizacji The International Union for Protection of Childhood (Światowego Związku Ochrony Dzieciństwa). Święto to miało uświadomić wszystkim dorosłym, że prawa najmłodszych powinny być respektowane na całym świecie, a dzieci nie powinny uczestniczyć w wojnach, chodzić głodne ani być krzywdzone. Poznaj historię Dnia Dziecka, święta, które uszczęśliwia każdego młodego człowieka!

   • Dzień Matki

    Dzień Matki

    24.05.2024 21:37
    Dzień Matki – święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Data obchodów Dnia Matki zależy od państwa, w którym jest świętowany. W Polsce obchodzone jest 26 maja.
     

    Dziś dla ciebie mamo

    Świeci słońce złote

    Dla ciebie na oknie

    Usiadł barwny motyl

     

    Dziś dla ciebie mamo

    Płyną białe chmurki

    A wiatr je układa

    W świąteczne laurki

   • Światowy Dzień Żółwia

    Światowy Dzień Żółwia

    17.05.2024 22:56
    Światowy Dzień Żółwia
     

    Światowy Dzień Żółwia przypada na 23 maja. Choć te zwierzęta są znane ze swojej długowieczności, to jednak nie przetrwają bez pomocy ludzi. Światowy Dzień Żółwia zainicjowany w 2000 roku przez American Tortoise Rescue może przyczynić się do ich ochrony.

   • Dzień Bez Śmiecenia

    Dzień Bez Śmiecenia

    05.05.2024 10:21
    Dzień Bez Śmiecenia
     

    11 maja obchodzony jest Dzień bez Śmiecenia.  To idea, która jest efektem porozumienia młodzieży z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży”. W naszym kraju obchodom święta patronuje Rekopol. Jest to jedyna w Polsce organizacja odzysku opakowań założona przez przedsiębiorców, którzy wprowadzają na nasz rynek produkty w opakowaniach. W 2001 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął pakiet ustaw regulujących m. in. obowiązki przedsiębiorców w zakresie gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Największą potrzebą tego święta jest uświadamianie ludzi o prawidłowym segregowaniu odpadów. Bo o tym, że nie wolno śmiecić, zostawiać butelek i opakowań w lesie czy parku nie trzeba chyba nikomu mówić. Segregowanie sprawia, że pozornie nieprzydatne rzeczy, które uchodzą za śmieci, mogą zamienić się w pełno wartościowe przedmioty: zabawki, drzwi, ubrania, meble. Segregowanie to ogromny zysk dla środowiska naturalnego. Każdy z nas powinien obchodzić to święto przez cały rok.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku
   • 52 389 71 63
   • Wyzwolenia 19
    89-410 Więcbork
    Poland