• Szkolna Sowa

• Światowy Dzień Grilla

• 28.04.2024 21:31
        • Dzień Grila
        • Dzień Grilla przypada 2 maja. Święto to jest okazja do spędzania czasu z rodziną i to przy smacznym i zdrowym posiłku. Dobrym pomysłem jest przygotowanie szaszłyków na grilla. Oto przepis i Smacznego!

Składniki: papryka czerwona, papryka zielona, kilka pieczarek, cukinia, cebula, sos sojowy, 1 łyżeczka majeranki, 1 łyżeczka oregano, sól i pieprz do smaku.

Sposób przygotowania: Patyczki do szaszłyków namocz w zimnej wodzie. Dzięki temu nie przypalą się na grillu.Wszystkie warzywa dokładnie umyj i osusz. Paprykę pokrój w grubą kostkę, cukinię na plastry a cebulę w większe piórka. Przełóż warzywa do dużej miski i dopraw solą, pieprzem, sosem sojowym oraz ziołami. Marynuj przez kilka minut. Nakłuwaj warzywa na patyczki w różnych sekwencjach (najlepiej na przemian). Połóż na rozgrzany wcześniej grill i przykryj.  Piecz przez około 15 minut co jakiś czas obracając szaszłyki. Podawaj z sosem czosnkowym lub barbecue.