• Aktualności

   • Tydzień Książki
    • Tydzień Książki

    • 06.05.2024 19:26
    • Tydzień Książki 
    • W dniach 22-26.04.2024 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Książki. Było to wydarzenie zorganizowane przez Koło Czytelnicze oraz Panie Bibliotekarki z okazji Dnia Książki, który  przypadał 23 kwietnia. Projekt miał na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych i obejmował codziennie inne działanie.

     W poniedziałek odbyła się akcja „Przyłapani na czytaniu”. Zadaniem uczniów było czytanie książki na wybranej przerwie. Osoby czytające zostały przyłapane przez obiektyw aparatu. Wystawa zdjęć moli książkowych jest dostępna w bibliotece.

     Wtorek był dniem głośnego czytania podczas długiej przerwy. Na małej sali gimnastycznej najmłodsi uczniowie odkrywali świat Timona i Pumby, a w bibliotece starsi uczniowie słuchali literatury młodzieżowej.

     W środę natomiast gościła u nas pani Anna Lemańczyk- lokalna poetka, która zaprezentowała swoje wiersze uczniom klas 1-2. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały książki do samodzielnego czytania oraz poczęstowały się domowymi ciasteczkami w kształcie książki!

     W czwartek od rana na szkolnych korytarzach panował spory ruch, a to dlatego, że wszyscy szukali książek! W całej szkole ukryły się zaginione książki, za których znalezienie przewidziane były nagrody. Był to również dzień książkowego poczęstunku.

     W piątek na „kornelowych” korytarzach zawitały postacie z książek! Mogliśmy spotkać bohaterów z Harrego Pottera oraz Alwina i Wiewiórki.  Podczas długiej przerwy nowi przyjaciele otrzymali podziękowania za udział w akcji.

     Przed rozpoczęciem Tygodnia Książki został ogłoszony szkolny konkurs na klasowy plakat promujący czytelnictwo. Zadaniem uczniów było oczywiście wspólne zaprojektowanie i wykonanie plakatu, który zachęci do czytania. Każda klasa spisała się na medal, ponieważ plakaty były pomysłowe i zdecydowanie przyciągały uwagę. We wtorek ( 30.04.) podczas apelu z okazji świąt majowych odbyło się wręczenie nagród. W kategorii klas I-III miejsce I zajęła klasa 3B, a w kategorii klas IV-VIII miejsce I zdobyła klasa 8A. Głównymi nagrodami były vouchery o wartości 100 zł na wspólne spędzenie czasu, jako klasa. Pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia oraz słodki poczęstunek.

     Tydzień Książki wzbudził zainteresowanie zarówno małych i dużych. Biblioteka była wypełniona nowymi, ale i obecnymi już czytelnikami. Uczniowie zaglądali do niej z ciekawością i chęcią odkrycia nowych przygód. Oceniając efektywność przedsięwzięcia, możemy śmiało stwierdzić, że spełniło ono nasze oczekiwania, a biblioteka znów tętni życiem.

     Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Radę Rodziców w Szkole Podstawowej Nr 2 im. K. Makuszyńskiego w Więcborku. 

      

     Dziękujemy za wspaniały czas ! 


    • Wróć do listy artykułów
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku
   • 52 389 71 63
   • Wyzwolenia 19
    89-410 Więcbork
    Poland